Aktuality

Ako schudnúť nastálo a bez jo-jo efektu

Ak sa zaoberáte chudnutím opakovane, možno stále hľadáte spôsob, ako získať svoju vysnívanú postavu a udržať si ju. Na úvod je vhodné povedať, že neexistuje žiadna zázračná diéta, ktorá by za vás urobila všetku prácu. Je to proces. A tento proces musí začať vo vašej hlave. Upravte svoje myslenie a uvidíte, že sa začnú diať veci.

Myšlienky, ktoré nám stoja v ceste za zmenou nastálo

1. „Musím schudnúť do plaviek, svadobných šiat, nohavíc..."

Nechudnite kvôli nejakej príležitosti, inak vaša motivácia skončí práve v deň tejto udalosti. Schudnite, pretože sa chcete vo svojom tele cítiť dobre. Keď sa so sebou cítite dobre bez ohľadu na situáciu, potom aj všedný deň môže byť výnimočný, a to po celý rok.


2. „Vkladám svoje nádeje do diéty, ktorá ma zachráni"

Ani pohár zelerovo-brokolicovej šťavy, ani bezlepkový život, ani zákaz všetkých cukrov nezaručia štíhlu líniu a spokojnosť vo vašom vlastnom tele. Nezachádzajte do extrémov, ktoré sú neudržateľné a z dlhodobého hľadiska vám neprospievajú. Jedná sa o komplexnú zmenu životného štýlu. 


3. „Od pondelka budem každý deň chodiť do posilňovne"

Keď prepálite štart, čoskoro vám dôjde dych. Môžete sa dostať do začarovaného kruhu, kde sa podvedome trestáte za porušenie vlastných pravidiel a bude to mať ešte horší vplyv na vašu duševnú, a teda aj fyzickú stránku. Okrem cvičenia v posilňovni do svojho fitness plánu zahrňte aj aktivity z bežného dňa – prechádzku z práce, aktívne hry s dieťaťom, jazdu na bicykli / korčuľovanie alebo rúbanie dreva na babičkinej chate.


4. „Zjedol/ zjedla som šišku a teraz sa cítim hrozne"

To, že občas zakopnete, je normálne a ľudské. Menšie diétne prehrešky dokonca patria k zdravému životnému štýlu. Rovnováha je dôležitá. Dajte si šišku a netrestajte sa za to. Naopak, pochutnajte si na nej, potom si dajte na večeru šalát a pokojne sa vráťte k pôvodnému plánu.

 

5. „Musím vstávať o piatej ráno, aby som si stihol/ stihla zacvičiť"

Ranný beh nemusí byť vždy prospešnejší ako spánok. Nedostatok spánku podporuje chuť do jedla (potrebujete viac energie), znižuje imunitu (ak ochoriete častejšie, bude pre vás ťažšie vrátiť sa po zotavení k pôvodnému plánu) a zhoršuje náladu (budete podráždenejší, nevrlejší a skeptickejší). Keď ste unavení, nesnažte sa to lámať cez koleno a choďte sa jednoducho poriadne vyspať. Spánok je rovnako dôležitou súčasťou chudnutia ako vyvážená strava a cvičenie.
 
Potrebujete poradiť, ako začať so zdravým životným štýlom? Príďte na prvú bezplatnú konzultáciu k výživovému poradcovi a získate pre Vás nielen plán a jedálniček šitý na mieru, ale aj partnera, ktorý vám ukáže správnu cestu a bude vás neustále podporovať. Ak si nie ste istí, či máte nadváhu, môžete použiť aj našu BMI kalkulačku s podrobnými výsledkami. 
 
Poradca The 1:1 Diet je vašou podporou!

Objednajte sa na nezáväznú vstupnú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Mám záujem o konzultáciu

Dohodnite si nezáväznú
konzultáciu zadarmo

Súhlasíte so správou, spracovaním a uchovávaním osobných údajov v súlade s VOP a nariadením GDPR

Mám záujem o zasielanie noviniek a akčných ponúk.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
1Vyplňte formulár
2Zavoláme vám
3Stretnete sa s poradcom

Používate zastaraný prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.