Odpovede na časté otázky

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan patrí medzi najkvalitnejšie programy na trhu. Stavia na takmer štyridsaťročnej tradícii a praxi, jeho začiatky siahajú až do 70. rokov 20. storočia.

Na rozdiel od veľa iných nekopírujeme postupy, ale sami ich vytvárame. Produkty a postupy boli overené v  klinických štúdiách, na ktorých sa spoločnosť Cambridge Weight Plan priamo podieľala, napríklad štúdia DiRECT, PREVIEW, DROPLET, Brown (2020). 

Ako hlavný zdroj bielkovín používame mlieko. Podľa poslednej metodiky DIAAS je využiteľnosť mliečnych bielkovín o niekoľko desiatok percent vyššia, ako pri proteínoch z rastlinných zdrojov.

Klientov často zaujíma chuť produktov – a tou sme si skutočne istí! Môže sa to zdať ako zanedbateľné kritérium, ale pokiaľ má klient v programe vydržať dlhodobo, musí mu náhradná strava chutiť. K tomu nemalou mierou prispieva tiež možnosť výberu z takmer 40 produktov, ktoré sa dajú ľubovoľne kombinovať.

So všetkým vám pomôže váš osobný poradca The 1:1 Diet, bude vás pravidelne monitorovať a tiež motivovať. Všetko je navrhnuté nielen s ohľadom na efektivitu, ale tiež na bezpečnosť. Ku každému pristupujeme individuálne tak, aby bol pro neho prechod programom čo najprínosnější.

 

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan kombinuje používanie našich produktov, bežného jedla a pohybovej aktivity, všetko pod dozorom vyškoleného poradcu. Je založený na takzvaných Krokoch a každý z nich kombinuje tieto tri parametre inak. Po redukčnej fáze nasleduje fáza stabilizačná, ktorá klientovi pomáha predísť jo-jo efektu a plynule začať konzumovať bežnú, ale nutrične vyváženú stravu.

 

Záleží, do ktorého Kroku je klient zaradený. Nižšie vám uvádzame konkrétne príklady.

Krok 1A: V Kroku 1A je jedálniček zostavený z 3 produktov The 1:1 Diet a bežne dostupnej potraviny. The 1:1 Diet produkty vyjdú na 315 eur na mesiac. Konkrétne 1 porcia jedla The 1:1 Diet stojí 3,50 eurá, 3 porcie na deň stoja 10,50 eur, 30 dní tohto stravovania vychádza na 315 eur.

Krok 3: Krok 3 sa skladá z 2 produktov The 1:1 Diet doplnených o bežnú stravu podľa odporúčania poradcu. Konkrétne 1 porcia jedla The 1:1 Diet stojí 3,50 eur, 2 porcie na deň 7 eurá, 30 dní vychádza na 210 eur. K tomu je potrebné ešte pripočítať náklady na nákup bežnej stravy.

 

Z našej vlastnej skúsenosti i z odborných štúdií vieme, že jednou z hlavných podmienok úspechu pri redukcii telesnej hmotnosti je dlhodobá motivácia. Poradca The 1:1 Diet podporí vašu motiváciu, poradí, ako sa lepšie stravovať, dá vám tipy na zdraviu prospešné potraviny, recepty a podobne. Súčasťou osobnej konzultácie s poradcom je tiež pravidelné meranie na prístroji – zistíte svoju hmotnosť aj ďalšie hodnoty, ako je percento telesného tuku, množstvo viscerálneho tuku, vodný režim a iné. Vidieť, ako sa váha týždeň čo týždeň znižuje, je skutočne motivačné.

 

 • vek nižší ako 18 rokov
 • alergie na niektorú zo zložiek produktov The 1:1 Diet
 • Body Mass Index (BMI) pod hodnotou 20 a BMI nad hodnotou 60
 • poruchy príjmu potravy – anorexia, bulímia
 • užívanie liekov na obmedzenie chuti k jedlu alebo na obezitu
 • vážne psychiatrické ochorenie, užívanie liekov zo skupiny IMAO (antidepresíva – inhibítory monoaminooxidázy)
 • tehotenstvo, pôrod a dojčenie v posledných 3 mesiacoch
 • zákrok v oblasti žalúdka v posledných 6 mesiacoch
 • ochorenie cukrovkou 1. typu (diabetes mellitus s podávaním inzulínu)
 • ochorenie cukrovkou 2. typu (diabetes mellitus bez podávania inzulínu) bez dozoru špecialistu
 • poruchy metabolizmu
 • akékoľvek závažné ochorenia obličiek, podžalúdkovej žľazy, žalúdka, pečene alebo čriev
 • operácia alebo transplantácia obličiek, pečene, podžalúdkovej žľazy alebo srdca
 • prekonaná mozgová mŕtvica alebo srdcový infarkt v posledných 6 mesiacoch
 • zlyhanie srdca, imunitného systému, porucha krvotvorby
 • výskyt rakoviny a jej liečba v dobe kratšej ako 3 až 5 rokov
 • nadmerné užívanie alkoholu

Poradca klienta zaradí do konkrétneho Kroku programu na základe informácií zo vstupnej konzultácie - telesná kompozícia, fyzický stav a možná medikácia, ciele a osobné preferencie klienta. Zaradenie podľa zdravotného stavu je stanovené na základe nastavenia programu v spolupráci s lekárom. Ak existujú zdravotné komplikácie, je pevne stanovený najnižší možný Krok programu.

 

Áno. Zohľadňujú sa osobné preferencie klienta, ale nie je možné zaradenie do Kroku nižšieho, než ktorý zodpovedá celkovej kondícii klienta.

 

Záleží na niekoľkých faktoroch - Krok, do ktorého je možné klienta zaradiť, začiatočná a cieľová hmotnosť. Platí, že výraznješia redukcie je dosiahnutá v nižších Krokoch a pri vyššej počiatočnej hmotnosti. Rýchlosť úbytku telesnej hmotnosti je ale individuálna, pretože do celého procesu vstupuje množstvo faktorov.

 

Jednoducho,  je nutné absolvovať celý program, nie iba fázu chudnutia. Program je nastavený tak, aby po fáze redukcie hmotnosti nasledovala fáza stabilizácie získanej zníženej váhy a klient sa v poslednom Kroku programu kompletne preorientoval na vyváženú stravu - jedálniček z bežných potravín stanovený na mieru.

 

Po absolvovaní programu odporúčame prejsť do fázy dlhodobého udržiavania hmotnosti. Táto fáza obnáša niekoľko konzultácií s výživovým poradcom, 2 až 4 ročne za účelom kontroly telesnej kompozície vrátane hmotnosti klienta. Prípadný drobný nárast hmotnosti sa tak dá ľahko riešiť.

 

Produkty

Každý poradca The 1:1 Diet je vyškolený tak, aby bol schopný správne vyhodnotiť potravinové alergie. Jednotlivé alergény sú uvedené na obale každého produktu The 1:1 Diet. Každý poradca je naviac vybavený tabuľkou všetkých produktov a alergénov – môže tak bez problémov ihneď po oznámení intolerancie či alergie určiť, ktoré produkty sú pre klienta vhodné, a ktoré nie.

 

Výskyt laktózovej intolerancie sa u obyvateľov Slovenskej republiky pohybuje podľa rôznych zdrojov medzi 10 a 20 %. Produkty The 1:1 Diet zahŕňajú aj bezlaktózovú radu, program je teda možné absolvovať i s týmto obmedzením.

 

Nemusíte, ale príprava pokrmu bude trošku dlhšia. S konkrétnymi produktami vám rád poradí váš poradca. Vo všeobecnosti stačí produkty The 1:1 Diet zaliať horúcou vodou, prikryť a nechať približne 10 minút odstáť.

 

Áno, produkty The 1:1 Diet sú vhodné pre vegetariánov, s výnimkou produktu Mix-a-mousse, ktorý obsahuje hovädziu želatínu.

 

Áno, niektoré produkty The 1:1 Diet sa na to hodia výborne, napríklad kokteil s príchuťou čokolády alebo kapučínový kokteil. K príprave teplých nápojov ale neodporúčame používať šejker, pretože horúci nápoj zväčšuje objem.

 

Prípravu polievok The 1:1 Diet v šejkri taktiež neodporúčame, polievku radšej rozmiešajte vidličkou alebo metličkou v miske alebo v hlbokom tanieri na to určenom.

 

Tento problém nastáva, ak do šejkru nasypete najskôr prášok a potom ho zalejete vodou. Postup by mal byť opačný, takže najskôr odporúčame naliať do šejkru vodu a až následne nasypať produkt.

 

Výživový poradca

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan je postavený na troch základných pilieroch, z ktorých jedným je kontinuálna podpora výživového poradcu. Existuje niekoľko štúdií, ktoré dokazujú, že jedným z faktorov ovplyvňujúcich úspešnosť redukcie telesnej hmotnosti je odborné vedenie. Klienta takto účinne motivujeme a podporujeme počas celého trvania programu – vďaka zázemiu a radám vyškoleného odborníka i pravidelnému meraniu zloženia tela na bioimpedančnom prístroji.

 

Ak si vyberáte nového poradcu, je najjednoduchšie použiť oficiálne stránky https://www.one2onediet.sk/poradenska-centra. Tu si nájdete svoju lokalitu a konkrétneho poradcu vyberiete podľa osobných sympatií či jeho referencií.

Ďalšie

Limitný príjem sacharidov do 50 g denne, kedy telo začne energiu získavať štiepením vlastných tukov, môže byť dosiahnutý buď bežnou stravou alebo špeciálnymi produktami. Na relatívne nízkej hodnote je však nutné držať i celkový denný príjem energie. Pri rôznych „keto diétach“ preto môžeme nájsť odlišné pomery makroživín aj celkovú výšku denného energetického príjmu.

 

Objednajte sa na nezáväznú vstupnú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Mám záujem o konzultáciu

Dohodnite si nezáväznú
konzultáciu zadarmo

Súhlasíte so správou, spracovaním a uchovávaním osobných údajov v súlade s VOP a nariadením GDPR

Mám záujem o zasielanie noviniek a akčných ponúk.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
1Vyplňte formulár
2Zavoláme vám
3Spolukiladolu!

Používate zastaraný prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.