História The 1:1 Diet

S hrdosťou vám predstavujeme bohatú históriu značky The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan, ktorej korene siahajú až do 70. rokov minulého storočia. Pozrite sa spolu s nami na dôležité míľniky Cambridge diéty od jej vzniku v Anglicku cez uvedenie na český a slovenský trh až po súčasnosť.

Dr. Alan Howard a začiatky Cambridge diéty


Osobná motivácia


Cambridge diéta vznikla ako výsledok dlhoročnej práce Dr. Alana Howarda. Jeho záujem o obezitu bol motivovaný osobnou skúsenosťou, protože v dobe medzi 30. a 40. rokom svojho života sám trpel nadváhou. Na začiatku 70. rokov, v dobe, kedy sa v oblasti diétnych programov ešte nerobilo mnoho výskumov, vytvoril koncept, ktorému hovoril „The Perfect Diet“. Cieľom bolo zužitkovať výsledky predchádzajúceho prelomového výskumu a uviesť na trh koncept, ktorý by bol prístupný širokej verejnosti. Postup bol v prvých rokoch pomenovaný po Dr. Howardovi – „Howard’s Diet“. Začiatky komerčného využitia siahajú až do roku 1973.

Dôkaz o účinnosti


V priebehu jedného desaťročia prebehlo niekoľko prelomových klinických štúdií, ktoré preukázali bezpečnosť a účinnosť veľmi nízkokalorickej diétnej formulácie Dr. Howarda. V roku 1979 boli patenty Dr. Howarda licencované do Spojených štátov amerických. Rok 1980 sa neskôr zapísal ako začiatok Cambridge Diet a odštartoval ďalšie úspechy a rozvoj tohto konceptu.

Howardova nadácia


V roku 1982 bola založená Howardova nadácia, ktorá podporuje biomedicínsky výskum na Univerzite v Cambridge. V rokoch 1987 až 2009 financovala nadácia výstavbu troch budov na Downing College (internát Univerzity v Cambridge). V priebehu rokov sa na Downing College konalo mnoho akcií britského konzulátu a medzinárodných distribútorov.

Uvedenie na britský trh


Úspechy Cambridge Diet v USA a Howardovej nadácie inšpirovali Dr. Howarda k uvedeniu tejto značky na trh vo Veľkej Británii. V roku 1984 sa spoločne s bratom Rogerom Howardom a so synom Johnom Howardom stali prvými britskými poradcami Cambridge Diet.

Expanzia do Európy


Spoločnosť opäť zaznamenala veľký úspech. V roku 1985 mohli program Cambridge Diet ako prví zákazníci v kontinentálnej Európe vyskúšať Dáni. Približne v rovnakej dobe sa výroba presunula do spoločnosti Phoenix Foods v Corby. V roku 1990 kúpila Howardová nadácia spoločnosť Phoenix Foods a premenovala ju na Cambridge Manufacturing. Napriek tomu, že sa spoločnosť medzitým značne rozšírila, výroba zostáva i naďalej na rovnakom mieste. V roku 2017 sa Dr. Howard zúčastnil akcie v Corby, kde nové vedenie spoločnosti na jeho počesť pomenovalo jednu z najnovších budov.

Nutričné látky ako prevencia ochorení


V roku 2005 sa zástupcovia Howardovej nadácie rozhodli firmu Cambridge Diet predať a venovať sa novým výzvam a príležitostiam, ktoré sa objavili v oblasti výzkumu. V roku 2018 publikoval Dr. Howard spolu s ďalšími kolegami výsledky štúdie o používaní určitých nutričných látok k zníženiu rizika Alzheimerovej choroby.


Životná cesta Dr. Howarda


Dr. Howard napísal viac ako 250 odborných lekárskych článkov, vydal osem kníh o ischemickej chorobe srdca a obezite. Bol tiež spoluzakladateľom International Journal of Obesity, recenzovaného lekárskeho časopisu, ktorý sa zaoberá vývojom a liečbou obezity a funkčných porúch spojených s obezitou.

Dr. Alan Howard zomrel 24. júna 2020 vo svojom dome vo Francúzsku vo veku 91 rokov.

The 1:1 Diet na Slovensku


Začiatky v ČR a SR


Ing. Libuše Janebová sa stala v roku 1999 výhradným dovozcom a distribútorom veľmi nízkoenergetickej Cambridge Diet (výrobca Cambridge Manufacturing Company Ltd, Corby, Veľká Británia) pre Českú republiku a Slovenskú republiku.

 


Prvé poradne


V januári 2000 bolo v Prahe otvorené prvé centrum Cambridge Diet pre redukciu nadváhy. Nasledovali ďalšie výživové poradne v Brne, Českých Budejoviciach, Pardubiciach, Plzni, Ostrave, a ďalšie.


Zmena názvu na Cambridge Weight Plan


V roku 2009 založila Ing. Janebová spoločnosť CWP výživové poradenství, s. r. o. V rovnakom roku do firmy vstupuje aj dcéra zakladateľky Pauline a spoločne vedú firmu, ktorá sa stáva výhradným dovozcom nutrične vyvážených produktov Cambridge Weight Plan pre Českú republiku a Slovenskú republiku. Od tej doby je značka známa ako program Cambridge Weight Plan.


Vývoj produktov


Od prvého uvedenia programu na trh sa zloženie produktov neustále zdokonaľuje a receptúra produktov sa prispôsobuje najnovším vedeckým poznatkom. Postupne sa rozširuje a obmieňa ponuka príchutí, kompletný redizajn podstúpili aj obaly výrobkov.


Do nového desaťročia ako The 1:1 Diet


Veľkým medzníkom bol pre nás prelom rokov 2020 a 2021, kedy značka prešla rebrandingom. Od tej doby sme The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.


The 1:1 Diet je prvá zo skupiny LED (Low-Energy Diet) formula diét, ktoré se dnes používají pre udržateľné znižovanie nadváhy, a to predovšetkým pre klientov, ktorým nepomohli konvenčné redukčné programy.

 

Objednajte sa na nezáväznú vstupnú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Mám záujem o konzultáciu

Dohodnite si nezáväznú
konzultáciu zadarmo

Súhlasíte so správou, spracovaním a uchovávaním osobných údajov v súlade s VOP a nariadením GDPR

Mám záujem o zasielanie noviniek a akčných ponúk.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
1Vyplňte formulár
2Zavoláme vám
3Spolukiladolu!

Používate zastaraný prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.