Aktuality

Bodyshaming a ako sa nenechať zlomiť poznámkami od okolia

Je prekvapujúce, koľko ľudí s profilom na akejkoľvek sociálnej sieti neváha zdieľať svoj názor na vizáž ostatných. Herečky, speváčky, modelky a influencerky bývajú terčom poznámok snáď najčastejšie. Bodyshaming sa však nevyhýba ani dievčatám, chlapcom, ženám aj mužom mimo verejného priestoru. Pokiaľ nemáte zdravý vzťah so svojím telom, jedna ostrá poznámka môže podrývať sebavedomie natrvalo.

S prvými posmeškami kvôli vzhľadu sa môžeme stretnúť už na základnej škole, kde vznikajú prvé (aj neopätované) lásky. Bohužiaľ tiež klesá aj vek dievčat, ktoré v dôsledku bodyshamingu bojujú s poruchou príjmu potravy.

Zdravý vzťah k jedlu a k svojmu telu 

Hladovanie alebo záchvatové prejedanie – to sú dva extrémne stavy, ktorými sa človek s nezdravým vzťahom k svojmu telu trestá. Keď potom príde od okolia ďalšia poznámka typu „ty si teda dopraješ, toto by si asi jesť nemala“ alebo „no nevadí, do dovolenky to bruško ešte stihneš zhodiť“, človek by nad tým mal správne len mávnuť rukou. Lenže kto sa nad hryzavé poznámky okolia dokáže povzniesť? Kto sa úprimne dokáže vykašľať na to, čo si ostatní myslia? Jedine ten, kto má so svojim telom zdravý vzťah. Dá to prácu, ale dobrá správa je, že tento vzťah sa dá vybudovať.

Začnime u detí a buďme im príkladom

Ak vštepujeme deťom, že sú krásne a že ich milujeme a pritom nespokojne bručíme pred zrkadlom sami na seba, je to k ničomu. Keď ale budeme pracovať na tom, aby sme boli spokojní sami so sebou, deti budú čerpať energiu a inšpiráciu z nás. Pokiaľ vás vaše telo brzdí v tom, aby ste boli spokojní, urobte prvý krok k zmene. K takej, ktorá bude trvalá a udržateľná, a z ktorej vyjdete silnejšia a šťastnejšia.  

Ako nad jedlom a pohybom premýšľať s láskou k sebe 

V našom programe The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan sa zameriavame na celkovú úpravu životného štýlu. Vaše príbehy sú dôkazom, že osobný výživový poradca a jedálniček na mieru môže zmeniť život na nepoznanie a výrazne prispieť k tomu, aby sme sa mohli stať inšpiráciou aj pre ostatných, vrátane našich detí, ktoré potom budú proti bodyshamingu odolnejšie. V programe sa naučíte dodržiavať plán, stravovať sa tak, aby ste získali živiny a naučíte sa nad jedlom a pohybom premýšľať s láskou k vlastnému telu. 

 

Objednajte sa na nezáväznú vstupnú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Mám záujem o konzultáciu

Dohodnite si nezáväznú
konzultáciu zadarmo

Súhlasíte so správou, spracovaním a uchovávaním osobných údajov v súlade s VOP a nariadením GDPR

Mám záujem o zasielanie noviniek a akčných ponúk.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
1Vyplňte formulár
2Zavoláme vám
3Spolukiladolu!

Používate zastaraný prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.