Cviky a tréningy

Ako sa chudne v lete?

Leto je pre chudnutie  skvelým obdobím. V obchodoch máme dostatok čerstvých a zdravých potravín, vyššia teplota znižuje chuť na nezdravé jedlo, vďaka dlhším a slnečným dňom máme viac energie a môžeme tráviť veľa času aktívnym pohybom na čerstvom vzduchu. Vyskúšajte 5 vonkajších aktivít, pri ktorých spálite kalórie a vyčistíte si hlavu.

Prečo je leto na chudnutie ideálne?

Chceli ste byť štíhly ešte pred letom a vytvarovať postavu do plaviek, ale nejak sa to nepodarilo? To vôbec nevadí. Leto je pre chudnutie perfektné, pretože práve v letnom období sa v dôsledku vyššej teploty vzduchu mení náš apetít. Ďaleko radšej si dávame svieže ovocné a zeleninové fresh nápoje než tie ťažké, smotanové. Oveľa väčšiu chuť máme na šaláty a ľahké jedlá než na tučné mäso, prílohy a pečivo.

Spolu s tým, ako sa viac potíme, sa aj viac detoxikujeme. To urýchľuje náš metabolizmus a pomáha nám redukovať hmotnosť. Čím väčší detox, tým prirodzenejšie chute máme. K tomu patrí aj fakt, že omnoho radšej siahneme po šťavnatých jahodách ako slaných chipsoch.

5 vonkajších aktivít, pri ktorých spálite kalórie a vyčistíte si hlavu

1.       Jazda na bicykli

Bicykel je geniálny dopravný prostriedok a v lete obzvlášť. Síce ste neustále v pohybe, ale ovieva vás vietor a vysoké teploty sú zrazu omnoho znesiteľnejšie. Poznáte snáď lepšiu letnú aktivitu, pri ktorej sa zároveň opálite, ochladíte a schudnete? Spoznávajte nové miesta, nové trasy a objavte perfektné splynutie s prírodou. A keď sa vám to bude niekde páčiť, tak proste zastavte a užite si krásny výhľad na krajinu.

2.       Jazda na kolieskových korčuliach

Vyznačené cyklotrasy môžete využiť aj na korčuľovanie. Posilnite nohy aj stred tela a užite si radosť z pohybu. Chcete si dať do tela, vyčistiť si hlavu a prísť na iné myšlienky? Nezabudnite si so sebou vziať slúchadla a pustite si do uší niečo dobré. Potrebujete pri športe interakciu a motiváciu? Dohovorte sa s kamarátkou a chodievajte spolu. Domov sa vrátite ako vymenené a nič vás nerozhodí, na to sa môžete spoľahnúť.

3.       Beh

Výhodou behania je, že sa dá robiť úplne kedykoľvek a vlastne k nemu nič nepotrebujete. Stačí mať len pohodlné oblečenie a kvalitnú obuv. Vybehnite skoro ráno, keď je vzduch najpríjemnejší a uvidíte k tomu východ slnka ako bonus. Vybehnite von pred obedom a vaša pokožka získa krásny zlatistý odtieň od slnka. Vybehnite večer a užite si romantický západ slnka. Získajte poriadnu zásobu endorfínov a dobrá nálada sa vám nevyhne.

4.       Plávanie

Vedeli ste, že behom plávania dokážete spáliť až 30 kilojoulov na 1 kg telesnej hmotnosti. Pri behu s rýchlosťou 10 km/hod je to iba o 5 kilojoulov viac. Môže za to prirodzený odpor vody, ktoré vaše telo počas plávania musí prekonať. Plávanie zlepší vašu fyzičku a je šetrné ku kĺbom. Neexistuje lepšie osvieženie než si v horúcom dni skočiť do vody a naštartovať sa z únavného tepla plávaním.

5.       Relax a spánok

Chudnutie bez pohybu síce nejde, ale odpočinok je rovnako dôležitý ako pohyb. A kto si dopraje zdravý spánok, je výkonnejší a má lepšiu náladu. Naše telo totiž pracuje aj počas spánku – čistí sa a uzdravuje sa. Večer choďte spať pred polnocou, ak je to možné, a keď budete mať chuť zdriemnuť si aj počas dňa, tak si proste dajte dvadsať – na dovolenke pri mori, v tieni na kúpalisku alebo u babičky na sofa. Počúvajte svoje telo a uvidíte, že sa budete cítiť dobre.

Extra tip: Ak ste už rodičmi, potom vám nemusíme hovoriť, koľko energie deti majú. Existujú rôzne športové potreby a športové aktivity pre deti aj pre vás, pri ktorých bude spoločný pohyb a spaľovanie kalórií v lete zábava.

Chcete mať ešte lepšie výsledky?

Naši výživoví poradcovia vám dokážu pripraviť jedálniček na mieru.

Objednajte sa na nezáväznú vstupnú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Mám záujem o konzultáciu

Dohodnite si nezáväznú
konzultáciu zadarmo

Súhlasíte so správou, spracovaním a uchovávaním osobných údajov v súlade s VOP a nariadením GDPR

Mám záujem o zasielanie noviniek a akčných ponúk.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
1Vyplňte formulár
2Zavoláme vám
3Stretnete sa s poradcom

Používate zastaraný prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.