Cviky a tréningy

Ako vám bežná chôdza pomôže dosiahnuť vašu vysnívanú postavu

Vonku je stále krásne! Prečo si neoprášiť turistické topánky a pustiť sa do chodenia? Vyčistíte si hlavu, užijete si prírodu a krok za krokom tak môžete dosiahnuť aj svoju vysnívanú postavu. Ako začať?


Ak necvičíte pravidelne, ale chcete sa hýbať, cítiť lepšie, doplniť energiu a byť odolnejší voči chorobám, chôdza je jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť!
 


Výhody chôdze

Chôdza zlepšuje nielen silu a zdravie vašich kostí, ale tiež pomáha zmierniť stres. Mali ste ťažký deň v práci? Choďte na prechádzku. Osviežite tak svoju myseľ a zlepšíte si náladu.
 

Koľko toho musíte prejsť, aby ste videli výsledky

Odborníci odporúčajú, aby sme sa 5 dní v týždni venovali aspoň 30-minútovému cvičeniu strednej intenzity. Dobrou správou ale je, že to nemusí nutne znamenať cvičenie v jednom kuse. Môžete to rozdeliť na 15-minútovú prechádzku ráno, napríklad do práce, a na 15-minútové cvičenie večer doma. Pamätajte, že akýkoľvek pohyb, dokonca aj krátky, je lepší ako žiadny. Najjednoduchší spôsob je chodiť všade čo najviac pešo.
 


Ako začať?

·       Nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie, stačí pohodlná obuv.
·       Vrstvite! Buďte pripravení aj na zlé počasie.
·       Vezmite si so sebou fľašu vody.
·       Začnite pomaly a postupne predlžujte svoje trasy. Ak nie ste zvyknutí chodiť, môžete začať 10- minútovou prechádzkou okolo domu.
 


Ako urobiť z chôdze každodenný rituál?

·       Zapíšte si prechádzku do denníka, aby ste s ňou počítali a mali na ňu čas. Ak si svoje plány zapíšete do denníka, bude ľahšie ich plniť.
·       Zaparkujte 15 minút chôdze ďaleko od práce a zvyšok sa prejdite. Svojich 30 minút denne tak môžete splniť s istotou.
·       Ak máte možnosť, vyhnite sa výťahom a eskalátorom, a využívajte chôdzu po schodoch.
·       Vyhnite sa dlhému sedeniu. Aspoň každú pol hodinu si urobte prestávku a prejdite sa.
·       Naplánujte si trasu do práce tak, aby ste mali z času na čas zmenu.
·       Stiahnite si audio knihy do svojho mobilného telefónu a venujte sa tak dlho odkladanému "čítaniu kníh" počas chôdze.
·       Sledujte počet krokov pomocou telefónu alebo fitness trackeru. Odborníci odporúčajú 10 000 krokov denne, ak sa vám to nepodarí, nevadí. Každý krok sa počíta. A zajtra sa môžete pokúsiť urobiť vyšší počet krokov.
·       Zatelefonujte si počas prechádzky. Chôdza vám utečie rýchlejšie, ak sa v jej priebehu zabavíte so svojou kamarátkou na telefóne :).
 
Dúfame, že vás tieto tipy inšpirujú k tomu, aby ste do každého dňa zahrnuli trochu viac pohybu. Na vašej ceste k vysnívanej postave sa počíta každý krok. Porozprávajte sa so svojím výživovým poradcom a získajte ešte viac tipov.

Objednajte sa na nezáväznú vstupnú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Mám záujem o konzultáciu

Dohodnite si nezáväznú
konzultáciu zadarmo

Súhlasíte so správou, spracovaním a uchovávaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR

Mám záujem o zasielanie noviniek a akčných ponúk.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
1Vyplňte formulár
2Zavoláme vám
3Stretnete sa s poradcom

Používate zastaraný prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.