Cviky a tréningy

Prečo cvičiť v zime vonku?

Čím je von chladnejšie, tým menej chceme ísť von. A cvičiť tam? To už vôbec nie. Na začiatku sa nikomu nechce. Ale prvé výsledky pohybu na studenom vzduchu prichádzajú veľmi rýchlo. Rovnako rýchlo sa stáva návykovým pocit, keď potom prídete domov do tepla. A to je úžasná motivácia nevzdávať sa.

Kedykoľvek vystúpime z našej komfortnej zóny, prekonáme samých seba. A kedykoľvek sa prekonáme, presunieme sa na miesta, kde sme predtým neboli. Môže to byť mimoriadne prospešné pre naše telo a psychiku.


Ako sa obliecť?

Oblečte sa dobre, vezmite si niekoľko vrstiev oblečenia. Viac tenších vrstiev funkčného oblečenia vás chráni pred chladom lepšie ako jedna páperová bunda. Skúste sa pohýbať všetkými smermi, nič by vás nemalo škrtiť ani nijak tlačiť.

A nemôžem prechladnúť?

Chladné počasie môže urýchliť množenie vírusu a spomalenie reakcie imunitného systému, ale pri cvičení sa nemusíte obávať prechladnutia. Určite nie viac ako v prípade akejkoľvek inej indoor aktivity. Oveľa riskantnejšie môže byť, keď zostanete vo vnútri s inými ľuďmi. Samotná nízka teplota vonku nemôže vytvoriť vírus, ktorý vás nakazí. Ten sa do tela dostáva pri vdychovaní častíc vody alebo hlienu, ktoré už obsahujú samotný vírus.

Vonkajšie cvičebné ihrisko budete mať sami pre seba

V lete sú vonkajšie telocvične plné. V zime nebudete na nič čakať, ani sa nebudete cítiť nepríjemne kvôli zvedavým pohľadom. Pravdepodobne budete na ihrisku sami a môžete robiť, čo chcete a tempom, ktoré vám vyhovuje.


Telo reaguje na zmenu fyzickej aktivity zrýchlením metabolizmu

Prekvapte telo a to vás odmení lepším spaľovaním. Neexistuje žiadna zázračná pilulka na chudnutie, preto sme sa rozhodli venovať celý článok metódam na urýchlenie vášho metabolizmu. Vonku to funguje tak, že pri pohybe začnete produkovať viac tepla. A keď sa telo zahreje, začne spaľovať viac tuku. 

Vyčistíte si hlavu a v posilňovni neminiete ani cent

Súčasná covidová situácia opäť núti firmy zatvárať kancelárie a presúvať zamestnancov na home-office. Človek si ľahko zvykne na pohodlný domáci stereotyp. Keď však prekonáte počiatočnú neochotu a na chvíľu sa vzdáte pohodlia, zaručene sa nakopnete a celý váš deň bude vyzerať úplne inak. Budete veselší, produktívnejší a menej unavený. A čo je na tom ešte extra bonus? Že vás to vôbec nič nestojí.
Zdá sa teda, že cvičenie vonku v zime nemá žiadne nevýhody a jediná vec, ktorá stojí medzi vami a vašou lepšou náladou, je vaša hlava. Ak chcete na ceste k svojej vysnívanej postave urobiť niečo navyše, nechajte si od našich odborníkov na výživu zostaviť jedálniček na mieru.

Objednajte sa na nezáväznú vstupnú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu zadarmo ešte dnes!

Mám záujem o konzultáciu

Dohodnite si nezáväznú
konzultáciu zadarmo

Súhlasíte so správou, spracovaním a uchovávaním osobných údajov v súlade s VOP a nariadením GDPR

Mám záujem o zasielanie noviniek a akčných ponúk.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
1Vyplňte formulár
2Zavoláme vám
3Spolukiladolu!

Používate zastaraný prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.